Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny do 1000 pln

Kolumny do 1000 pln 7 years 4 weeks ago #7273

  • dj_pike
  • dj_pike's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Witam. Jestem nowy na forum. Jeśli błędnie założyłem post lub w złym miejscu to proszę mnie poprawić. Poszukuję kolumn podłogowych/podstawkowych do 1000 PLN. Pokój 19m2 w kwadracie. Wzmacniacz Yamaha rx-770 75 watt na kanał przy 8 ohm. Obecnie posiadam altusy 200. Chciałbym je wymienić na coś lepszego. Kolumny z drugiej ręki do muzyki głównie elektronicznej w całym jej przekroju gatunkowym. Od ambientu i chillout po dubstep i trance. Muzyka odtwarzana z CD ale docelowo także z winyli.
Last Edit: 7 years 4 weeks ago by dj_pike.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do 1000 pln 7 years 4 weeks ago #7275

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Niestety nie znam twojej yamahy, nigdy nie słuchałem, dlatego najlepiej byłoby osobiście podjechać i przetestować kolumny (niestety nie zawsze jest to możliwe),
przeglądałem znany portal all i to co ja bym polecił:
1) B&O beovox m70 cena jest nieco wyższa, ale myśl, że można się dogadać i kupic te kolumny w cenie 1000 zł, to na prawdę świetne kolumny.
2) widziałem w licytacji kolumny Infinity SM-152 - choć kolumny sa na pewno powyżej Twojego budżetu - jest to licytacji i warto spróbować.
3) Braun L 1030 - ciekawa kolumna - tylko impedancja 4 ohm.
vintage audio
Last Edit: 7 years 4 weeks ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do 1000 pln 7 years 3 weeks ago #7277

  • dj_pike
  • dj_pike's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Fajnie. Dziękuję za pomoc. Sprawdzę te aukcje. Wzmacniacz mam od niedawna. Wcześniej altusy grały pod technicsem się v300 i wydaje mi się że brzmiały lepiej jak z Yamaha. W sypialni używam do snu od kilku tygodni Sanyo dcx 2000 z oryginalnymi kolumnami sanyo chyba do kompletu z tym amplitunerem. Sam nie wiem dokładnie jaki to model. Niestety nie ma żadnych etykiet. Co prawda moc tych kolumn nieporownywalnie mniejsza do altusow, ale słucha się ich z dużo większą przyjemnością. Są jakieś jeszcze ciekawe modele kolumn w tym przedziale cenowym. Niekoniecznie dostępne aktualnie na all?
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do 1000 pln 7 years 3 weeks ago #7278

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Kolumny z których będziesz na pewno zadowolony brzmieniowo a i cena dosc przystępna to:
Grundig Box 850a professional i/lub 650 professional, Acron 600B (cena w granicy 600 zł)
B&O S75, Dynaudio P31 (cena w granicy 800zł-1000zł)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do 1000 pln 7 years 3 weeks ago #7279

  • dj_pike
  • dj_pike's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Dziękuję za pomoc. Będę sobie szukał jakiś okazji na aukcjach wybierając z powyższych modeli.
Interesuje mnie jeszcze kilka:
JBL HP8B
JVC S-88
JVC zero 4
Jamo J-103
Kenwood LS 770
Jakieś opinie na temat tych kolumn??
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by dj_pike.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do 1000 pln 7 years 3 weeks ago #7285

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Podpytaj użytkownika PUMCAT, ma lub miał kolumny kenwood ls 770 i chyba jeszcze jedne z wymienionych przez Ciebie z pewnością coś więcej powie o tych kolumnach.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.