Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Scott Integrated Amplifier 440A

Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 months ago #1353

  • szczyku
  • szczyku's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 11
  • Karma: 0
Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

Wczoraj leżałem cały dzień w łóżku (choroba) i wieczorem przypomniał mi się sprzęt który leży na strychu w/w wzmacniacz i para kolumn ARCUS TM85, przede wszystkim kolumny potrzebują regeneracji,a co do wzmacniacza to potrzebowałbym jakąkolwiek dokumentacje.

Wzmacniacz wymaga wymiany czterech potencjometrów (TREBLE, MID, BASS, BALANCE) bo trzeszczą podczas użytkowania, chyba że da się je inaczej zregenerować. I tu potrzebuje pomocy. Z schematu bym się dowiedział jakie potencjometry mam zakupić (przed rozebraniem go).
Lewy wskaźnik nie działa, tzn. nie drga, a prawy raz działa a jak nie to wystarczy puknąć w niego:)
Jeśli ktokolwiek się orientuje w tym temacie to proszę o pomoc.

Z góry dziękuje, pozdrawiam Marcin.

p.s. jestem z okolic Zielonej Góry.
Last Edit: 13 years 2 months ago by szczyku.
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 months ago #1357

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
niestety manuala nie posiadam i na necie tez ciezko o darmowy:
mam tylko ten ale niestety troche kosztuje
www.manuals-in-pdf.com/index.php?main_pa...o&products_id=337045


Co do wskazników to ciezko cokolwiek powiedziec - generalnie bardzo ciezka sprawa z naprawianiem wskazników, najlepiej podebrac identyczne z jakiegos innego modelu, jezeli sie na tym nie znasz to raczej nie zrobisz takiego wskaznika, wszystko strasznie precyzyjne czesto nie do naprawienia. Mozliwe ze jeden wskaznnik troszke zasniedział, warto rozkrecic i choc popatrzec bo czasem moze to byc cos trywialnego.

Przełaczniki to moze nie musisz zaraz wymieniac popsikaj w nie troche jakims dobrym specyfikiem (tylko prosze nie WD40 :), w sklepie elektronicznym na pewno poradza. W gorszym przypadku trzeba rozkrecic i wyczyscic taki przełacznik, chyba ze sie nie da to zostaje tylko podmiana na nowy lub z innego modelu.

a sprzecik warto odnowic ! powodzenia
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 months ago #1367

  • szczyku
  • szczyku's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 11
  • Karma: 0
w sumie to jestem po elektroniku, ale ze wskaźnikami nie miałem do czynienia, głównie pracuje w automatyce przemysłowej, możliwe że drobnostka go boli ( na pewno zerkne), najwyżej będę szukał podobnych, mają one w sobie urok jak sobie skaczą przy głośniejszej muzyce:cheer: pokrętło BALANCE trzeba jakby podważyć do góry aby załapał drugi kanał, lub czasami trzeba nim poruszać góra - dół (nie pokręcić):dry: wszystko inne działa jak trzeba, oryginałem nigdy już nie będzie bo ma wstawiony wentylator na radiatory, jakieś 9 lat temu na osiemnastce kuzynki tak łupaliśmy że się nagrzał i wyłączył:P w życiu bym nie pomyślał że tak stary sprzęt może mieć jakieś zabezpieczenie termiczne:blink:

co do manula jestem gotowy go kupić, chyba że go posiadasz i chciałbyś np zwrot 50% ceny:)
Last Edit: 13 years 2 months ago by szczyku.
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 months ago #1368

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
pokretło warto rozkrecic i zobaczyc co boli, wczesniej dobrze zapuscic jakims dobrym specyfikiem przeznaczonym do takich przełaczników.

...faktycznie niektóre 30 latnie klasyki na prawde zaskakuja technika i wykonaniem,
pamietam kiedys jak zapytałem jednego Pana który sprzedawał starego kenwooda o pilota - wywalił na mnie takie oczy jakbym mu zabił matke, i odparskną: ..." Panie pilota, jakiego pilota takiego bez kabla, przecież ten sprzet ma ze 30 lat".. :)
dopiero gdy mu pokazałem sensor i fotke ze zdjeciem pilota - uwierzył
warto było widziec jego mine :) - bezcenne


manuala niestety nie posiadam - jeszcze poszukam - jak cos znajde to na ewno zamieszcze na forum DARMO :)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 3 days ago #1580

  • szczyku
  • szczyku's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 11
  • Karma: 0
Witam po krótkiej przerwie, mogę się pochwalić że wzmacniacz jest już w 99% sprawny, po prostu oddałem go do serwisu rtv.

Widać jakby ktoś coś wbijał w potencjometry, tak jakby je ściskał ;) ale najważniejsze że działają jak trzeba B)

Jeden ze wskaźników nadal martwy i nie mam pojęcia co go może boleć:(

A podświetlenie wskaźników zmieniłem na czerwone, zastępując tradycyjne żarówki żarowe led-ami (jako że pracuje w elektryce przemysłowej) padło na ledy do podświetlania guzików/lampki informacyjne które świetnie pasują, bo działają w zakresie 10-30V bez różnicy czy napięcie stałe czy zmienne B)

poszukuje kolumn, bo z moich arcus-ów nic nie zrobię, dwie osoby nie podjęły się regeneracji, bo się nie opłaca:(

poszukuje takich samych kolumn... co wy na to?

może jakieś propozycje co do kolumn z waszej strony?
Last Edit: 13 years 3 days ago by szczyku.
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 days ago #1581

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
a czemu nie opłaca sie odnowic kolumn ?
to co tam jest zrobione ?
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 2 days ago #1594

  • szczyku
  • szczyku's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 11
  • Karma: 0
a więc tak:

- wysoko-tonowe nie grają w ogóle (jak się do nich dobierałem to jest tylko taka mała kopułka z cewką)
- średnio-tonowe bym musiał zastąpić nowymi bo mam dwa różne
- nisko-tonowe mają wgniecione środkowe wypuklenia do środka i jeden charczy przy graniu, tak jakby cewka o coś ocierała:dry:
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 1 day ago #1596

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
to faktycznie moze sie nie opłacać, ale ile chciałbys wydac za kolumny ?
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 1 day ago #1598

  • szczyku
  • szczyku's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 11
  • Karma: 0
myślę że około 650 zł... wiem że to nie dużo, ale jak na razie... mnie nie stać:(
Last Edit: 13 years 1 day ago by szczyku.
The administrator has disabled public write access.

O:Scott Integrated Amplifier 440A 13 years 17 hours ago #1599

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
moge smialo polecic i to w dobrej cenie teraz sa kolumny B&O S75,

tylko nie sprawdzałem czy omy sie zgadzaja
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
  • No posts to display.