Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Sony str-v5

Sony str-v5 12 years 7 months ago #2088

  • marek_c4
  • marek_c4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 117
  • Karma: 0
Witam
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów - warto pójść w tym kierunku czy raczej odpuścić ?
Aktualnie słucham ITT-8033 i jestem zadowolony z tego co słyszę, czy taki Sony str-v5 będzie brzmiał równie dobrze ?
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2089

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Nie mam pojęcia jak gra Twój ITT, ale jesli chodzi o Sony to ta linia amplitunerów to już dobra półka szczególnie od V5 w górę. Sam się nad takim zastanawiam lecz obecnie u mnie kruchą z kasą :/ Teraz tych V5 nawet sporo na allegro i to w przystępnych cenach.
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2091

  • marek_c4
  • marek_c4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 117
  • Karma: 0
Jedyne sprzęty z jakimi miałem okazję porównać brzmienie ITT-8033 to wzmacniacz Sony TA-313 (sony wypada baaardzo blado), oraz amplituner Sony STR-414L (tutaj ITT również grał lepiej - przynajmniej w moim odczuciu).
W obu przypadkach ITT miał więcej basu i wysokich, wszystko brzmiało przyjemnie i dynamicznie.
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
Last Edit: 12 years 7 months ago by marek_c4.
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2092

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Moje zdanie ...
Mam obydwa amplitunery. ciezko je por ownywac
obydwa są śliczne jeden i drugi grają bardzo dobrze choć całkiem inaczej. sony prezentuje się bardziej dostojnie jest większym amplitunerem. moc jednego i drugiego jest bardzo duża. wię
kszość osób zapewne powiedziałby ze sony jest lepszym amplitunerem na pierwszy rzut oka, jednak moim zdaniem sony wcale nie będzie grał lepiej od ITT. jak go kupiłem to myślałem że faktycznie będzie lepszy ale niestety rozczarował mnie. nie twierdze że nie gra ładnie ale na pewno ITT mu nie ustępuje
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2093

  • marek_c4
  • marek_c4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 117
  • Karma: 0
Dziękuję za wypowiedzi.
Szczerze mówiąc to chyba ciężko będzie znaleźć coś z Sony, co będzie grało podobnie do tego mojego ITT w podobnym przedziale cenowym.
Bardzo odpowiada mi ten gramofon Sony PS-515 który ostatnio kupiłem i chyba dlatego mam takie parcie w kierunku Sony (żeby mieć radyjko do kompletu).
No ale w sumie to chyba nie ma przymusu (skoro ładnie gra) :) i mogę mieć deck'a i amplituner ITT, a gramofon Sony.
No pomyślę jeszcze nad tym Sony STR-V5 ale chyba ........:)
---
A czy jest deck do tego amplitunera Sony ?
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2094

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
A ja powiem tak miałem Sony co prawda wzmacniacze ES 606 ,707 i słyszałem inne u kolegów i byłem ich fanem ale gdy usłyszałem ITT,Telefunkena wszystko się zmieniło,no i poco płacić za takie ESY mnóstwo kasy jak można taniej i lepiej.:)
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2095

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
a co Sony v5 to prawda jest ich sporo na all... za niewielkie pieniądze ale to raczej do renowacji za dobry stan trzeba troszeczkę zapłacić,no i rewelka to pewnie jest ale v7
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2096

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
i tu racja za dobrego Soniaka który jest odrestaurowany i przygotowany do grania trzeba dac znacznie wiecej :)... wcale mnie to nie dziwi,

mam równiez V4 i V4L Soniaczki - amplitunery, brzmieniem nie ustepuja V-5, choc sa inaczej wykonane,

myśle obiektywnie powiem tak...
jakby mi ktos postawił dwa amplitunery ITT 8033 i Sony V-5 w idealnym stanie, zapewne wybrałbym Sony, ale nie kierowałbym sie brzmieniem, bo obywa graja dobrze, mysle ze tu zalezy od indywidualnych preferencji a przede wszystkim od dobrania odpowiednich kolumn. Sony ogólnie otoczony jest wiekszym kultyzmem z racji chocby marki czy tez samej serii V,
i do tego pewnie jest ładniejszy, ale to juz kwestia gustu.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2097

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
a co do V-7, to podobno inna bajka, ale tu chyba o ile dobrze pamietam Patrick moze cos wiecej powiedziec ...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Sony str-v5 12 years 7 months ago #2098

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
tak to prawda sony jest ładniejszy no i to sony jak pisz Piotr to jest sławna marka,jak powiedziałem kolegom że mam wzmaka ITT to jeden się zapytał a co to jest?:laugh:
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
  • No posts to display.