Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: luxman l 230

luxman l 230 12 years 10 months ago #1663

  • apaczk
  • apaczk's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
Opisał bi mi ktoś coś o brzmieniu luxmana l 230. Jaka cena za niego jest sensowna?
Last Edit: 12 years 10 months ago by apaczk.
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1664

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
dokładnie tego modelu nie słyszałem, ale w cenie 250 zł (powinienes to kupic) to ciezko wyszukac cos co bedzie brzmiało lepiej...
słyszałem i posiadam sporo klocków tej firmy i mam wyrobione bardzo pozytywne zdanie na temat tej firmy...
swietne brzmienie (ciepłe, dynamiczne i soczyste, bardzo rasowe), swietne materiały wszystko spasowane, brak miejsca na tandetę.

ja polacam wszystko z napisem Luxman z tamtych lat.

jezeli chcesz kupic cos z czego bedziesz juz na dłuzej zadowolony to poczekaj i poszukaj troche dłuzej, kup model l-410, jest drozszy ale to juz swietny wzmak za bardzo rozsadne pieniazki.. mysle ok 500 zł.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1666

  • apaczk
  • apaczk's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
W tej chwili posiadam amplituner itt 8033. Czy ten luxman będzie brzmiał lepiej od itt?
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1667

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
ITT to moj ulubieniec od jakiegos czasu, długo nie zaskoczył mnie żaden amplituner tak jak ten ITT, pod każdym względem, i nie dlatego że nie posiadam "lepszych" i droższych klocków, poprostu nie patrze na firme ani na cene - liczy sie PRAWDA !!!

wiec odpowiem Ci krótko i na temat ... ten Luxman nie bedzie grał lepiej od tego ITT, może nieco inaczej.
kup minimum model ten o którym pisałem wcześniej i wtedy mozesz sie spodziewac czegos lepszego ...



tak sie jeszcze zastanawiam - moze Ty poprostu idziesz w złym kierunku - nie wiem jakie masz kolumny ale może warto pomysleć nad lepszymi ???!!!
vintage audio
Last Edit: 12 years 10 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1670

  • apaczk
  • apaczk's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
Kolumny to canton c 851 classic. Kolumn szukam w takiej cenie co wzmacniacz.
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1671

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
mozemy tu na Forum sciemniac i doradzac Ci cos innego - ale powiem Ci szczerze, moim zdaniem kolumny sa na poziomie i nie wiem o której kwocie do wydania na kolumny piszesz 250 zł czy 500 zł bo za 250 zł ciezko bedzie ci kupic cos co zagra lepiej od obecnych kolum ;)

moje zdanie - masz na prawde przyzwoite zestawienie - chyba ze ten amplituner faktycznie "gryzie" sie z kolumnami.
poza tym ze sprzetem jest tak, załóżmy że kupisz kolumny za 500 zł, niekoniecznie zagraja w tym zestawieniu lepiej jak te Canton'y, trzeba próbowac i testowac,

jezeli faktycznie brzmienie Ci nie odpowiada i chcesz cos zmienic to zmien kolumny !
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1672

  • apaczk
  • apaczk's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
Na kolumny chce wydać około 350zł. Kolumny muszą być podstawkowe.
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1673

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tak sobie mysle ze moze faktycznie gryza sie te twoje kolumny z amplitunerem i lepiej wypróbowac do niemca jakies innej firmy kolumny, niemieckie ?

zerknij prosze na:

Braun cena moim zdaniem do uwalenia
Heco precision 300 - ale nie chce wysyłac, mogłbys sie dogadac - ładnie to gra i cena normalna
WEGA DIRECT 11 - to powinno równiez grac - miałem kilka kolumn tej firmy i wszystki grały bardzo przyzwoicie, nie niemieckie ale warto próbowac,
Dual CL 722 - tego nie słyszałem - ale powinny zagrac dobrze,
nie wiem co to, ale wyglada dobrze :) - mozna uwalic na pewno z ceny,

niektóre Grundigi powinny Cie równbiez zainteresowac - teraz akurat nic nie wpadło mi w oko.

jak pisałem wczesniej - nie potrafie powiedziec Ci czy zagraja lepiej od twoich kolum, ale warto próbowac
, w tej cenie co podałes to ciekawsze pozycje,
przegladnałem tak na szybko, wiec jezeli sie zdecydujesz na jakies to dokłądnie zapoznaj sie z opisem czy sa sprawne, skontaktuje ze sprzedawca jeszcze podpytaj w jakim sa stanie bo to co pisza a czasem mowia niezawsze jest zgodne z prawda - no ale takie uroki kupowania na aukcjach,
i pamietaj zeby dobrac sobie odpowiednia impedancję !!

have fun !!
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1674

  • apaczk
  • apaczk's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
Piniędzy na testowanie nie ma:( muszą być małę takiej wielkości jak canton. Mam dosyć mały pokój ok.14m2. Tak sobie myślę że chyba zostanę przy tych cantonach. Kolumny z amplitunerem się nie gryzą. Chodzi o to że chciałem coś lepszego;) cantony kupiłem w cenie dosyć okazyjnej(chyba);) ogólnie: chciałem coś lepszego, mieć trochę lepszy bass.
The administrator has disabled public write access.

O:luxman l 230 12 years 10 months ago #1675

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
te Heco precision 300 maja fajny basik, Braun równiez, wydaje mi sie ze lepiej zabrzmia od tych cantonów, ale czy tak wyraznie?
Warto testowac, jak bym potargował sie z tymi Heco pre.. 300 i moze gosc wysle z kosztami transportu w tej cenie...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
  • No posts to display.