Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kasety magnetofone

Kasety magnetofone 12 years 5 months ago #2276

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witam

Chciałbym poruszyć temat kaset magnetofonowych, z kórymi nie jest łatwo niestety w obecnych czasach.
Mam pytanie jak zaoputrejecie się w nowe kasety i co teraz najlepiej kupować? Ostatnio kupiłem SONY CDitII 60 za 2,80 za sztukę, ale to było ostatnie 10kaset w sklepie. Ceny na alledrogro doliczając przesyłkę to już naprawdę sporo. W marketach można znaleźć jakieś sztuki ale głównie zwykłe NORMALe. Jak jest z tym u Was? Chyba, że już nikt nie nagrywa kaset - nie wierzę, nie na tym forum :)

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 5 months ago #2277

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
nie znam sie zbytnio na tym ale wiem jedno ze kaseta metalowa to szczyt i brzmi rewelacyjnie... tylko trzeba miec decka który ma mozliwosc odtwarzania takich kaset... przewaznie wyzsze modele ... brzmi to swietnie, poza tym taka kaset kosztuje sporo pieniazków
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 5 months ago #2279

  • Savage
  • Savage's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
No to musisz uwierzyć :-). Ja słucham ciągle mam sporo decków i kaset. Dobre kasety jeszcze z ostatniej produkcji a może i produkowane jeszcze to SONY UX-S w takim zielonym opakowaniu dostępne na allegro pewnie. Ceny kaset będą rosły mimo, że już są wysokie. Jakieś fajne rodzynki, kasety typeIV i inne takie to raczej kupuję na allegro. Warto popytać po znajomych bo często można trafić takie rzeczy, że człowiek by nawet sobie nie wyobrażał.
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 4 months ago #2281

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Savage napisz prosze cos wiecej o tych kasetach, sam sie chetnie dowiem...
na co zwracac uwage , czy kaseta dobra czy tez chłam ... jaka firma itp ??? niec z tego nie wiem... tyle ze metal to dobre
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 4 months ago #2337

  • Savage
  • Savage's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Ale co mam napisać więcej? ;)
Z nowych kaset to tak jak pisałem SONY UX-S, są też TDK SA, ale one są bardziej wrażliwe na tor prowadzenia taśmy.
Za to ich wykonanie jest na przyzwoitym poziomie. Jesli chodzi o kasety stare to kupować zafoliowane inaczej można trafić na jakiś wynalazek.
TYPE II czyli chromy są w zupełności wystarczające. Metale osiągają bardzo wysokie ceny. Ze starych kaset polecam MAXELE XLII, XLII-S, TDK SA-X.
Na dobrym decku dźwięk jest naprawdę przyzwoity. Oczywiście jak ktoś jest jakimś audiofilem to kasety raczej dla niego nie istnieją.
Last Edit: 12 years 4 months ago by Savage.
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 4 months ago #2339

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
ok odp satysfakcjonująca :), a co do audiofili, mysle ze jakby nagrac na metalowej kasecie z winyla dzwiek to równiez mozna sie niezle zaskoczyc ;)..
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Kasety magnetofone 12 years 4 months ago #2342

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Ja uzywam kaset z sentymentu i opinia tzw "audiofillli" mnie nie interesi w tym temacie. Nawet obecnie zdarza mi się nagrywać audycje radiowe. Niech sobie gadają, że to staromodne...robie to co mi sprawia przyjemność. Poza tym słuchanie muzyki z kaset uczy cierpliwości, nie skacze się po utworach, co pozwala też nie raz odkryć jakiś kawałek na nowo - taki, który słuchając z kompa czy z CD byśmy zwyczajnie pominęli.

Polecam dla słuchaczy z Mazowsza RadioDlaCiebie po 22 (audycja Muzyka przed Północą)
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.