Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Od czego zaczać

Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3836

  • maciej1212
  • maciej1212's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 20
  • Karma: 0
Moi drodzy tak jak pisałem w pierwszym poście harman kardon poszedł do pokoju dzieciaków.Moje pytanie jest następujące..od czego zacząć kompletować zestaw.Docelowo będę celował w marantza a le na początek nie koniecznie.Chciałbym aby sprzęcik był dość mocny.Głośniki muszą być w miarę estetyczne,bo tu szanowna małżonka mi nie popuści.Nie wiem czy iść w opcję tuner plus wzmacniacz,czy amplituner.Proszę o małą podpowiedź w tym temacie.Dodam że pokoik ma wymiar 5x4 :unsure: pozdrawiam
Last Edit: 11 years 3 months ago by maciej1212.
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3837

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
ciężkie pytanie, wszystko zależy od budżetu jaki możesz przeznaczyć na pierwszy zestaw,
ja osobiście bardzo lubie amplitunery, ale z czasem zacząłem nabywać i całe zestawy, każda firma ma piękniejsze i mniej dopracowane modele, ale powtarzam w każdej zawsze znajdzie się coś extra...
wydaje mi sie że musisz troche poszperać po stronce i wybrać coś dla siebie,
jedno pytanie czy potrafisz coś zrobić samemu ? to duży plus elektronika, zdolności manualne itp...

jak zdążyłeś się zorientować sprzęty do regeneracji można kupić znacznie taniej - a odrestaurowane do tego ciekawe modele kosztują czasem bebechy,
i to jest dodatkowa zabawa - może zabrzmi to trochę snobistycznie - ale fajnie jest kupić coś za bezcen potem poświęcić temu kupę czasu i umiejetności aby potem cieszyć się kolejnym odrestaurowanym "nowym cudakiem", to jest trochę jak zabawa w Boga - umieć cofnąć czas - i po wielu spędzonych godzinach, dniach nad jakims trzydziestokilkulatkiem patrzeć na niego jak na nowy sprzęt. ehh kiedyś to mieli wyobraźnię.

jak wspomniałem to jest dodatkowa zabawa, która daje dużo satysfakcji, na pierwszym miejscu jest kolekcjonowanie ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3838

  • maciej1212
  • maciej1212's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 20
  • Karma: 0
Niestety przywracanie piękna i uzdrawianie tych zacnych dzieł sztuki jest w moim przypadku na poziomie zerowym.I dlatego zazdroszczę osobą o tych umiejętnościach.Raczej moje zakupy chciałbym robić u zacnych kolekcjonerów,pewne i dobre źródło.W niedalekiej przyszłości chciałbym posiadać kilka zestawów vintage.Więc moje priorytety na najbliższe tygodnie są takie Amplituner,kolumienki,magnetofonik,cd.Wszystkie moje zestawy muszą być w kolorze aluminium.Docelowym moim zestawem ma być marantz,ale wiem,żę trzeba uzbroić się w cierpliwość aby znaleść coś szacownego.Dlatego nie jest on dla mnie w tej chwili priorytetem.Czekam na wasze podpowiedzi i sugestie pozdrawiam Maciej
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3840

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
jeżeli chodzi o CD to CD-73 Marantza, przepiękne bydle i gra bardzo przyzwoicie

do tego na poczatek w rozsadnej cenie dokupisz sobie wzmacniacz 1090 + tuner 2100 i moze kiedys deck 5010b i piekny komplecik az miło, nie sa to moze jakies cuda brzmieniowe - ale wyglada zrekompensuje całkowicie,
jakbys miał do tego kogos kto by Ci to otulił woodcasem, jakas drewniana obudowa to lepiej nie widze, bo w oryginalnych obudowach to cieżko i kosztowne bardzo
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3841

  • maciej1212
  • maciej1212's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 20
  • Karma: 0
Dzięki za sugestie to cd miałem na uwadze już wcześniej,jak się nie mylę to bliźniacze miały grundig i philips,ale marantz prezentuje się jednak najokazalej.Muszę uzbroić się w cierpliwość bo nie będzie można go dostać za jakąś logiczną sumę.Wpisałem tuner i wzmacniacz na swoją złotą listę.
P.S.Widziałem,że można wesprzeć forum poprzez niewielki datek w postaci sms. Ja niestety nie mogę wysyłać sms mam blokadę,dlatego jakby było można to proszę o numer konta pozdrawiam Maciej
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3842

  • Sonix
  • Sonix's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 143
  • Karma: 1
maciej1212 napisał:
....W niedalekiej przyszłości chciałbym posiadać kilka zestawów vintage.Więc moje priorytety na najbliższe tygodnie są takie Amplituner,kolumienki,magnetofonik,cd.Wszystkie moje zestawy muszą być w kolorze aluminium.Docelowym moim zestawem ma być marantz,ale wiem,żę trzeba uzbroić się w cierpliwość aby znaleść coś szacownego.....

Musisz uzbroić się w cierpliwość, z biegiem czasu sam się tego nauczysz :)
The administrator has disabled public write access.

O:Od czego zaczać 11 years 3 months ago #3843

  • maciej1212
  • maciej1212's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 20
  • Karma: 0
Mam nadzieję,że dam rade pokumać,bo na pewno to co ogarnąłem i zobaczyłem w ostatnich dniach nie daje mi spać pozdrawiam:ohmy:

SonusOliva(Repliki Visaton Experience V-20)


Moi drodzy a co myślicie o tych kolumienkach wystawionych u nas w ogłoszeniach,ile to warte
Last Edit: 11 years 3 months ago by maciej1212.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.