Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP

Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP 7 years 6 months ago #6830

  • Monacor
  • Monacor's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 19
  • Karma: 0

Mam wzmacniacz słuchawkowy z funkcją licznika bitów firmy Red Sound Micro BPM. Planowałem go używać jako wzmacniacza słuchawkowego. Mam jednak problem - kupiłem z uszkodzonym gniazdem zasilania i myślałem, że to chwilka i będzie po naprawie. Okazało się, że ktoś próbując naprawić to gniazdo uszkodził mechanicznie dławik SMD na wejściu zasialania. Niestety nie mogę znaleźć schematu tego urządzenia, a przez to że dławik jest uszkodzony, to również odczytać jakie ma parametry czy go pomierzyć.

Na płytce obok wejścia audio są podobne dławiki SMD, po resztach budowy wnioskuję, że ten uszkodzony miał taką samą, jak te obok. Wyglądem odpowiadają dokładnie np.
SMD 1812 1mH 50mA LQH. Tylko takich dławików o takim wyglądzie, jak wiadomo jest kilkanaście.
Następna sprawa zasilanie:
wg instrukcji zasilanie tego urządzenia powinno się zapewnić 17V zasilaczem DC, o prądzie 320mA. Niestety nie posiadam takiego zasilacza i planuję, go zastąpić 16,5 V zasilaczem o mocy max. 2,6A (od laptopa) lub 17V o mocy 800mA.
Piszę o tym, bo może wobec tej sytuacji należy dobrać dławik do parametrów tych zasilaczy. Co dziwne na forach anglojęzycznych doczytałem się, ze niektóre os. użytkowały ten wzmacniacz z zasilaczami 16V a nawet 15V ? problem wiązał się z tym, że podobno nie wszystkie sklepy sprzedawały ten wzmacniacz z zasilaczem.
Last Edit: 7 years 6 months ago by Monacor.
The administrator has disabled public write access.

Dobór dławika do wzmacniacza RED Sound Micro BMP 7 years 6 months ago #6834

  • Monacor
  • Monacor's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 19
  • Karma: 0
jeszcze fotka
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.