Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 4 years 2 months ago #8530

  • aktywny philips
  • aktywny philips's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 5
  • Karma: 2
Barthuss wrote:
Czyli... będę szukał w przyszłości pewnie jeszcze modelu 532 ;)
Tak właśnie słyszałem że ta konstrukcja jest warta uwagi, szczególnie ze względu na brzmienie zakresu średniotonowego.
Pytanie z innej beczki : z czym słuchacie swoich philipsów MFB, tj : źródło, przedwzmacniacz i okablowanie ?
Źródło to najczęściej gramofon, u mnie Technics sl q33. Natomiast przedwzmacniacz to Philips ah 270. Mam też model ah280 ale moim zdaniem brzmi gorzej (rozważam wymianę kondensatorów, może to jest przyczyną). Przedwzmacniacz jest szalenie ważny- kiepski całkowicie popsuje brzmienie.
W odtwarzaczu cd mam wyjście słuchawkowe z regulacją głośności. Wtedy pomija się przedwzmacniacz- efekt odsłuchowy genialny. Słychać wtedy ile zniekształceń wprowadza elektronika nawet dobrego przedwzmacnicza.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 4 years 2 months ago #8531

  • Barthuss
  • Barthuss's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
No właśnie. Ja przez długi czas grałem na mfb544 z regulowanego wyjścia CD Denon dcd1700 i grało to najprawdę fajnie. Ale właśnie dobry preamp robi różnicę i u mnie jest to własnie grundig xv7500. Mam jeszcze ochotę sprawdzić słynny pre philipsa 22ah209 który może uda mi się zakupić w najbliższym czasie a ponoć też gra bardzo dobrze.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8881

  • kamilo_ars
  • kamilo_ars's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat.
Mamy taką sytuację: są obok siebie gramofon technics sl-q202 i kolumny philipsa mfb 532 no i tu pytanie co pomiędzy nimi? Przeczytałem cały wątek i polecacie preampy głównie ze stajni Philipsa, których niestety nie mogę nigdzie dostać. No cóż jestem cierpliwy i czekam na swoją sztukę, ale między czasie znalazłem fajny amplituner z wbudowanym pre pod logo Loewe (bebechy Philipsa) i z wyjściem MFB. Jest to model Loewe SX6394 z 1979 roku seria Hifi sond project od Philipsa. Czy to się nada do zastosowania w torze pomiędzy gramofonem a kolumnami? Czy ewentualne podpięcie będzie wymagało ominięcia wzmacniacza w amplitunerze? Jeżeli ktoś tu zagląda proszę o jakieś rady, nie jestem znawcą w temacie. Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8882

  • Marek-41
  • Marek-41's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 114
  • Thank you received: 2
  • Karma: 1
Witam . Będzie dobry do tych kolumn.Wyjście MBF jest z przedwzmacniacza, więc niczego już nie musisz omijać . Z tego , co widzę , to jest to zintegrowany wzmacniacz, a nie amplituner .Dodatkowa informacja . Z tyłu kolumn ,masz przełącznik czułości wejść . Ustaw go w górnej pozycji oznaczonej 1 V pre-amplifier.Miłej zabawy .
Last Edit: 2 years 5 months ago by Marek-41.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kamilo_ars

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8883

  • aktywny philips
  • aktywny philips's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 5
  • Karma: 2
Generalnie rzecz biorąc odpowiedni będzie każdy przedwzmacniacz. I każdy wzmacniacz który ma wyjście przedwzmacniacza. A wyjście MFB, jak zapewne wiesz, dedykowane jest właśnie do kolumn aktywnych Philips. Czekamy na wrażenia z odsłuchu -:)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kamilo_ars

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8884

  • kamilo_ars
  • kamilo_ars's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Dziękuję Panowie.
Tak Marku masz rację jest to zintegrowany wzmacniacz. Powiedzcie mi jeszcze czy przedwzmacniacz bez MFB wpłynie na jakość odsłuchu? Czy właśnie dopiero z takim wyjściem kolumny mogą pokazać pełną moc?
Aha i jeszcze jedno miał ktoś doczynienia z Philips ah586? Kolumny aktywne z mfb, ciekaw jestem jak się mają do 532.
Last Edit: 2 years 5 months ago by kamilo_ars.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8885

  • aktywny philips
  • aktywny philips's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 5
  • Karma: 2
Wyjście MFB to zwyczajne wyjście pre amp. Nic niezwykłego w nim nie ma. Nazwane zostało tak w erze kolumn aktywnych i funkcjonuje tylko u Philipsa. Istotne jest aby przedwzmacniacz był dobrej jakości i aby jego charakterystyka pasowała akustycznie do danych kolumn. Ale to trzeba posłuchać kilku różnych i wybrać ten na którym najlepiej brzmi.
Słuchałem modelu 585. To mniejszy brat 586. Jak wszystkie philipsy aktywne gra świetnie. Natomiast model 532 jest raczej niepowtarzalny brzmieniowo za sprawą membranowego głośnika średniotonowego ad5060sq8 o osobliwym płóciennym zawieszeniu. Model 585 był następcą 541. 541 gra rewelacyjnie, jest dwudrożny i świetnie pokrywa całe pasmo. Moim zdaniem 585 jest bardziej wyrównany brzmieniowo, ale brakuje mu tego podbarwienia charakterystycznego dla modeli z pierwszej serii.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kamilo_ars

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8886

  • Marek-41
  • Marek-41's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 114
  • Thank you received: 2
  • Karma: 1
Aktywny Philips ma rację .RH-532 brzmią niepowtarzalnie. Wszystkie nowsze konstrukcje mają już kopułkowy średniotonowy i według mnie nie mają tak obłednej średnicy , jak 532. Tam gitara i wokal brzmi zjawiskowo. Często łapię się na tym , że zamiast robić swoje , to siadam i słucham , jak to naturalnie brzmi .
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8889

  • kamilo_ars
  • kamilo_ars's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Jeszcze trochę was pomęczę..
Sprawa z wzmacniaczem Loewe się przedłuża i rozglądam się za czymś innym. Możecie polecić jakieś preampy, albo wzmacniacze zintegrowane z dobrym preampem, godne uwagi w rozsądnych pieniądzach? Będzie to grało z Philips 532, a źródłem będzie gramofon o którym wcześniej wspominałem (sl q-202) póki co z jakąs budżetową wkładką AT - do wymiany za jakiś czas..
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 2 years 5 months ago #8890

  • aktywny philips
  • aktywny philips's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 44
  • Thank you received: 5
  • Karma: 2
Trudne pytanie. Każdy przedwzmacniacz zagra. Lepiej lub gorzej. Ja szukałbym czegoś starego. Tak do połowy lat 80. Zdecydowanie analogowego.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.