Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Cuda nie cuda

Cuda nie cuda 9 lata 9 miesiąc ago #5364

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Cześć

Chciałbym się podzielić pewnym problemem, który mam z amplitunerem Rank Arena R950.
Jakiś czas temu wymieniłem w nim jedną hybrydę ponieważ z głośników (wydawało się, że z jendego kanału) wydobywało się dziwne trzaski. Po tym zabiegu amplituner grał jak nowy i jak to u mnie chwile pograł i został wymienoiny na inny, a sam trafił do przechowalni...
Ostatnio go podłączyłem i trzaski wróciły w obydwu kanałach. Te trzaski to coś jakby iskrzenie, którego nie widać tylko słychać. Najciekawsze jest to, że słychać je całkiem długo nawet po wyłączeniu amplitunera wyłącznikiem jak i po wyjęciu wtyczki z gniazdka - potrafi tak sobie trzaskać bez zasilania przez kilka dobrych minut.
Powymieniałem wczoraj wszystkie elektrolity w sekcji zasilania i znowu zaczął grać ładnie- kilka godzin testów i nic, ale nad ranem po całej nocy mimo tego, że był wyłączony obudziły mnie trzaski :/
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale planuję teraz również wymienić wszystkie kondki w sekcji końcówki mocy...
Nigdy się z czymś podobnym nie spotkałem jeśli ktoś mógłby cos doradzić, jakiś trop - wszelka pomoc mile wdziana.

Pozdrowienia!
Ostatnio zmieniany: 9 lata 9 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cuda nie cuda 9 lata 9 miesiąc ago #5365

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Miałem podobny numer z 'Cudami' ,że pojawiają się trzaski w kolumnach na wyłączonym sprzęcie.Odkryłem, że przyczyną wcale nie był sprzęt , a zakłócenia generowała sieć elektryczna.Po prostu gdy wyłączała się lodówka w kuchni, to słyszałem ciąg trzasków w kolumnach przy moim łóżku do , których prowadziły najdłuższe kable i to na sporym odcinku równolegle do kabli zasilających.Może i u Ciebie coś iskrzy i elektromagnetycznie przenosi się to na kable zasilające.Jak pojawią się te trzaski,to odłącz kolumny od amplitunera i sprawdz na słuchawkach, czy to jest nadal . Będzież miał w tedy pewność , czy problem leży w amplitunerze, czy poza nim.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Cuda nie cuda 9 lata 9 miesiąc ago #5366

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
U mnie to będzie na 100% problem z tym amplitunerem. Kolumny stoją od kliku lat w tym samym miejscu, a objawy są tylko w przypadku wpiętego tego amplitunera, a sprzęt zmieniam dość często :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.