Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Cuda nie cuda

Cuda nie cuda 9 years 10 months ago #5364

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Cześć

Chciałbym się podzielić pewnym problemem, który mam z amplitunerem Rank Arena R950.
Jakiś czas temu wymieniłem w nim jedną hybrydę ponieważ z głośników (wydawało się, że z jendego kanału) wydobywało się dziwne trzaski. Po tym zabiegu amplituner grał jak nowy i jak to u mnie chwile pograł i został wymienoiny na inny, a sam trafił do przechowalni...
Ostatnio go podłączyłem i trzaski wróciły w obydwu kanałach. Te trzaski to coś jakby iskrzenie, którego nie widać tylko słychać. Najciekawsze jest to, że słychać je całkiem długo nawet po wyłączeniu amplitunera wyłącznikiem jak i po wyjęciu wtyczki z gniazdka - potrafi tak sobie trzaskać bez zasilania przez kilka dobrych minut.
Powymieniałem wczoraj wszystkie elektrolity w sekcji zasilania i znowu zaczął grać ładnie- kilka godzin testów i nic, ale nad ranem po całej nocy mimo tego, że był wyłączony obudziły mnie trzaski :/
Nie wiem czy dobrze kombinuję ale planuję teraz również wymienić wszystkie kondki w sekcji końcówki mocy...
Nigdy się z czymś podobnym nie spotkałem jeśli ktoś mógłby cos doradzić, jakiś trop - wszelka pomoc mile wdziana.

Pozdrowienia!
Last Edit: 9 years 10 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Cuda nie cuda 9 years 10 months ago #5365

  • Marek-41
  • Marek-41's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 114
  • Thank you received: 2
  • Karma: 1
Miałem podobny numer z 'Cudami' ,że pojawiają się trzaski w kolumnach na wyłączonym sprzęcie.Odkryłem, że przyczyną wcale nie był sprzęt , a zakłócenia generowała sieć elektryczna.Po prostu gdy wyłączała się lodówka w kuchni, to słyszałem ciąg trzasków w kolumnach przy moim łóżku do , których prowadziły najdłuższe kable i to na sporym odcinku równolegle do kabli zasilających.Może i u Ciebie coś iskrzy i elektromagnetycznie przenosi się to na kable zasilające.Jak pojawią się te trzaski,to odłącz kolumny od amplitunera i sprawdz na słuchawkach, czy to jest nadal . Będzież miał w tedy pewność , czy problem leży w amplitunerze, czy poza nim.
The administrator has disabled public write access.

O:Cuda nie cuda 9 years 10 months ago #5366

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
U mnie to będzie na 100% problem z tym amplitunerem. Kolumny stoją od kliku lat w tym samym miejscu, a objawy są tylko w przypadku wpiętego tego amplitunera, a sprzęt zmieniam dość często :)
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.