Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO

Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1369

  • Darco
  • Darco Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Witam szanownych forumowiczów. Zainteresował nie gramofon KENWOOD KD-2055 ( ponoć znany też pod nazwą TRIO, chyba że to inny model) i chciałbym dowiedzieć się od WAS specjalistów czy warto w/w urzadzenie nabyć. Jest trochę info w necie lecz wolał bym zaczerpnąć opinii TU. Będę być może na dniach badał go organoleptycznie i dousznie dzwiękowo i...liczę że bedzie grał równie imponująco jak wygląda. Ale...wiedzy nigdy nie za wiele.
Z SZACUNKIEM DLA ZNAWCÓW POWIERZAM SIĘ WASZEJ UWADZE. Darek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1370

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
ładny gramofonik
na poczatek moze manual:

Ten załącznik jest ukryty dla gości. Zaloguj się lub zarejestruj by go zobaczyć.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1377

  • boguwoj
  • boguwoj Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
KD 2055 bez modyfikacji posiada kilka wad.

1.Mocno przenosi na igłę(wkładkę) wszelkie wibracje bo jest sztywny twardy-obudowa.Długo nie mogłem się tego pozbyć,żadne platformy antywibracyjne bo to pic.Pomogły sprężyny od starego Technicsa między nóżkami a obudową,nóżki wziąłem od KD1033 bo miały odpowiednio dużą średnicę a i wygląd ładny.
2.Fabrycznie jest fatalnie okablowany.wewnątrz i kabel połączeniowy też słaby.Jest dużo roboty aby wymienić kable w ramieniu,ale to znacząco wpłynie na dźwięk po tym zabiegu.
3.Trzeba przesmarować łożysko bo słychać w głośnikach specyficzne trzeszczenie,wiadomo jest połączone do masy i niesie zakłócenia do toru.No ale to w każdym starym gramofonie zabieg oczywisty.
4.Komplet wkładka igła gra nieźle-przynajmniej igłę trzeba nową kupić,mówię o oryginalnym wyposażeniu Ortofon F15E.Ja włożyłem coś nowszego lepszego i zagrało też lepiej.

Po tych zabiegach 2055 jest gramofonem klasy średniej wyższej,wspaniale odtwarza dźwięk i prezentuje się niepowtarzalnie pięknie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1380

  • Darco
  • Darco Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Kolego boguwoj...dzięki za info, to WAŻNE co piszesz. Nie ukrywam, mam zagwozdkę. Jedni mówią nie kupuj starego bo to zajechane, psuje się a jak klęknie to skąd części etc.etc. Lepiej kup nowy bo i gwarancja i dostepność częśći i takie tam. Owszem jest w ich gadaniu racja, najprościej jest kupić jak kupuje się toster lecz chodzi o to aby miec w domu coś niepowtarzalnego, rzecz inną niż wszyscy!. Po za tym piękny klasyk nawet jaknie jest doskonały to i tak jest wyjątkowy, zwłaszcza muzycznie. I TU jest sedno.
Być może bedę porzebował od kolegi boguwoja więcej porad za co z góry dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1381

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
nie słuchaj tych bajkopisarzy co Ci radzą kupić nowe. Faktem jest ze jak kupisz "klasyka" po dobrym przeglądzie to gwarantuje Ci ze ten stary klamot przeżyje 3 razy te nowe plastiki, poza tym jak się skończy gwarancja na nowy to już tylko rączki do Bozi składać bo już się tego nie da tak łatwo naprawić jak w starych klamotach. Często musisz od razu wymieniać cały moduł i zapłacisz bebechy.

W starym sprzecie zawsze można w ostatecznosci wstawic jakis zamiennik, tylko jest ryzyko ze niestety własciwosci brzmieniowe juz nie beda takie jak wczesniej.

ten sprzęt ma duszę i przyciąga jak magnessssss !!!!! zresztą sam to poczujesz i zobaczysz..
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1382

  • Darco
  • Darco Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Zgodzę się z przedmówcą piootrem że stary sprzęt ma w sobie TO COŚ co przyciąga. Jak wspomniałem wcześniej być może bedę miał możliwość nabyć w/w Kenwooda ale powinienem się także pochylić nad innym grającym czarnovinylowo jegomościem gramofonem. Co Koledzy-znawcy polecili by laikowi?? No chyba że ktoś z forumowiczów ma na zbyciu fajny gramofon?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1384

  • boguwoj
  • boguwoj Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
Tak,nie bój się starych sprzętów,jeśli nie masz smykałki do mechaniki precyzyjnej to zlecisz komuś modyfikację tego gramofonu.Mówię mechaniki bo gramofony te starsze nie mają w sobie elektroniki nic a nic.Przez to są tak długowieczne tam nie ma się co zepsuć.Osobiście uważam że pasowało by mieć przynajmniej dwa gramofony z różnymi konfiguracjami wkładek i igieł.Np do słuchania muzyki poważnej i drugi Rock Pop.Tak jest lepiej,ćwiczyłem to na własnej skórze wiele lat.KD 2055 zostawiłem sobie bo jest ciężki solidnie wykonany mechanicznie wytrzyma jeszcze sto lat albo więcej i cena takiego pójdzie z czasem w górę a nie w dół jak to z nowymi.Przyjemnego grzebania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1385

  • Darco
  • Darco Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Własnie w TE klocki jestem dobry. Grzebanie w różnych sprzętach, naprawa, przeróbki, wszelkie precyzyjne mechanizmy, czyszczenie i konserwacja to cos co tygryski lubią najbardziej.
Dwa gramofony powiadasz...toż to szczyt rozpusty. Ale pewnie coś w tym jest.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1392

  • Darco
  • Darco Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Boguwoj, mam pytanko. Czy KENWOOD KD-2055 i TRIO to ten sam sprzęt a jeśli nie to czym się różnią?
Inne pytanie to takie... ile może być wart w/w w świetnym stanie z nową wkładką i igłą, bez modyfikacji ( oryginał )?
Chciałbym mieć jakieś rozeznanie w cenach, co by nie przepłacić.
Dzięki wielkie za ew. odpowiedzi.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez Darco.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon KENWOOD KD-2055 TRIO 13 lata 2 miesiąc ago #1393

  • boguwoj
  • boguwoj Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
Trio-nazwa Kenwooda na USA i chyba Australię.Dużo na ten temat w sieci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.