Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4405

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
a z telefunkenem i tą wkładką?? :)
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4407

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Ja nie miałem styczności z takimi sprzętami, jedynie z Philipsowymi wkładkami, innych nie sprawdzałem, z niemieckich sprzętów to tylko UNIVERSUM mam i tyle.
WAMAT, nie umie odpowiedzieć na podstawowe pytania, fatalny kontakt.
Coś ala kup i nie przyznawaj się że kupiłeś u nas.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4408

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Ok, będę na nich uważać, a nie znasz kogoś kto posiada telefunkena? może on by powiedział coś na jego temat
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4409

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Nie mam pojęcia, jakoś wydaje mi się że mimo wszystko TELEFUNKEN to taki mało popularny producent był, za PRL-u pewnie mało dostępny a później to już wyparły go inne marki ale mogę się mylić.
Trzeba poczekać na piootra, On coś pewnie będzie wiedział. Poszukaj tu w galeriach i napisz do kogoś kto ma.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4410

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Napisali:

Witam
Wkładka raz "ułożona" nie zmienia swoich właściwości, po prostu albo jest sprawna albo nie. W przypadku naszych gramofonów oczywiście sprzedajemy ze sprawnymi wkładkami. Zaś jeśli chodzi o igłę, to w tym modelu jest używana ale w przyzwoitym stanie, nie wymagająca jeszcze wymiany. Do tej wkładki polecane są igły OMB 10, są bez problemu dostępne.
Pozdrawiam
Marcin Wilczura
CYTRIX-AUDIO

Sprawa wygląda sensownie, cenę też przeżyję.. teraz pytanie, kupować czy czekać i szukać jeszcze, pośpiech nie jest wskazany, ale.. :)
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4411

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
To od razu miej w kieszeni na drugą igłę. Skoro piszą używana ale jeszcze się nadaje to w 65% masz ją do wymiany.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4412

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Telefunken CS 20 to bardzo wysoka półka ale tez skomplikowanyi itrudny w naprawach.
Znacznie lepszy od Philipsów.
Adam poza świetnym wygladem niewiele dobrego reprzezentuje.Miałem 4 sztuki i sprzedane.

Pdobnie Radmor.Gra to tak sobie ale kultowe to ceny wysokie.

Szukaj gramofonu mozliwie bez automatyki.Najlepsze sa najprostsze ale nie plastikowa tandeta.
Nie polecam Duali choc to swietne konstrukcje i żaden kupiony na All nie zagra dobrze bo wymaga fachowego serwisu.One maja sie sprzedać a nie grać.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4413

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Dlatego może Philips 212.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4416

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
ten telefunken to kawał maszyny - może tak nie wygląda ale ma dwa motory i widac ze ten sprzedawany ma oryginalna wkładke - zrestą zobacz jak cenią za te gramofony, ale faktycznie jest skomplikowany jakby okazało sie ze zepsuty to nie będzie prosto naprawić, chociaż nie żeby nie było niemożliwe naprawienie - musiałby trafic np do Tomka ;),
ale wracając do tematu to gramofon ma oryginalna wkładke - bardzo dobra wkladka, wiec nie byłoby co szukać - powiem Ci ze to już naprawdę wysoka półka, ja bym sie zdecydował - ale decyzja nalezy do Ciebie,

do tego dedykowany wzmacniacz TA-750 i tuner TT-750 i sprzet taki ze długo nie musisz nic szukac, własnie na allegro jest licytowany komplet, wzmacniacz i tuner o którym pisze tylko koloru czarnego, moim zdaniem to chyba najlpsze co wypełzło z tej "stajni" Telefunkena, mam cały komplet (niedługo opis i zdjęcia zamieszczę swojej kolekcji), i jeszcze nie wiadomo za ile pójdzie,
tylko czy nie bedzie Ci przeszkadzało ze wzmacniacz i tuner ciemne a gramofon srebrny - sa to dedykowane dla siebie komponenty,

tylko czy nie bedzie Ci przeszkadzało ze wzmacniacz i tuner ciemnego koloru a gramofon srebrny, nie ma co liczyc na srebrne bo znacznie droższe i rzadsze,
vintage audio
Last Edit: 11 years 1 month ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4417

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
piootr napisał:

do tego dedykowany wzmacniacz TA-750 i tuner TT-750 ..

Ciekawe na ile jest minimalna - na razie prowadzę ;)
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.