Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4428

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
W sumie też zdążyłem to zauważyć, nawet przykład Philipsa 720. Za to kolumny Philipsa to ceny niebotyczne.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4440

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Witam.
Philips doszedł, ogólne jestem zadowolony.. bo doszedł :) Jednak jest problem: muszę od razu naprawić DINa, odpakowałem, zobaczyłem, że wszystkie piny we wtyczce są odchylone od osi wtyczki, popatrzylem do środka wtyczki i niestety tylko jeden przewód był przylutowany, wszystkie pozostałe były oderwane - wygląda to tak jak na zdjęciu.
Które kable przylutować do którego pina?? Poszukam w necie ale wole się upewnić.

Pozostałe zastrzeżenia:
brak kabla zasilającego, na szczęście zbieram dużo rzeczy więc to też się znajdzie,
talerz nie był zapakowany osobno
ogólnie całość jest trochę brudna, ale z tym sobie poradzę :)

Przyszła mi także igła.




OK naprawiłem wg poniższego schematu

Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4441

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Dina naprawiłem, kabel znalazłem, igłę wymieniłem, zamiast paska założyłem gumkę na próbę.

Podłączyłem do amplitunera unitry, po włączeniu wszystko chyba działa, na pewno działa w trybie MANUAL opuszczanie i podnoszenie ramienia, i stop, odkłada ramię na podstawkę wyposażoną w wagę, (pokazuje 2g, jeszcze sprawdzę elektroniczną). Jest jednak problem: talerz trze o obudowę, nie wiem czy przez to, że nie był zapakowany osobno, ale jest przechylony wyraźnie na jedną stronę i co obrót słychać tarcie. Za parę godzin bede miał czym nakręcić film to zamieszczę.

Ten pasek będzie odpowiedni?? allegro.pl/pasek-do-gramofonu-o-dlugosci...ens-i3046170018.html
Ma 53cm, mierząc obwód sznurkiem wyszło lekko ponad 55cm.

Dzięki
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4443

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
jeżeli sprzedawca podaje ze pasuje do gramofonu to raczej powinien pasować, ale z drugiej strony jakby był troszke za krótki ... może warto się z nim skontaktować, może ktos inny coś doradzi

a gramofon ładnie sie prezentuje, jak już posłuchać to liczę ze zamieścisz w bazie klasyków ładne fotki z opisem ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4444

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
zmieszczę zamieszczę, ale najpierw muszę zlikwidować o tarcie bo zaniża obroty i "szura". Jak sobie z tym poradzić?
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4445

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Zdejmij talerz i zobacz czy nie odstaje nic od podłoża, jakiś papierek coś, albo zobacz ośkę talerza. Czyli w sumie żadnej łaski nie zrobił że sprzedał w takiej cenie. Szkoda tylko że nie napisał że nie było kabla zasilającego, i jest coś z talerzem. Zobacz tam co i jak, a jak będzie to dosyć poważnie uszkodzone to reklamuj. Robisz mu przysługę że tu pytasz czy ktoś nie kupi, a on Ci sprzedaje uszkodzony.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4446

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
A co do paska to nie wiem co Ci napisać, w sumie piszę że pasuje do 212 też czyli taki jak u mnie, zaraz zmierzę i napiszę ile ma mój.

Tu masz pasek 55,3.
allegro.pl/nowy-pasek-do-gramofonu-o-dlu...-cm-i3005767371.html
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4447

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Mój pasek ma równe 53cm, ja go nie kupowałem bo jak kupiłem gramofon to taki już był. I powiem Ci że mam z nim problemy, bo jak gramofon postoi jakieś 2 dni, to jak nie zakręcę talerzem to nie ruszy. Pasek się ślizga na szajbce silnika, albo tak "ciągnie" i pomału się rozpędza. Zauważyłem też że nie trzyma obrotów na tym pasku, dopiero jak wyreguluje PITCHEM to jest okej. Muszę kupić jeden nowy i zobaczyć, bo może to już jakiś stary trup, bo potrafi się rozciągnąć do 58cm.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4448

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Napisałem do niego, że niestety talerz jest opadnięty i trze o obudowę, i że szkoda, że nie napisał, że DIN jest do naprawy (nie był to mega wysiłek, ale lekko nieuczciwie), odpisał mi, że jak stał u niego to miął wrażenie, że nie tarł i że nie podłączał go więc nie wiedział, że wtyczka jest zepsuta. Poza tym dodał, że nie orientuje się i, że nawet dziecko by go zagadało w tej dziedzinie. Kupiłem już igłę musiałbym zwrócic też ją, zastanowię się.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4449

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
A najlepiej to daj jeszcze zdjęcia bez talerza, może poszła jakaś sprężyna z zawieszenia, wiem że w mojej 212 i 802 można zrobić na sztywno unieść całe zawieszenie. Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie po zdjęciu talerza są takie plastikowe"barierki" one właśnie odpowiadają żeby nie przeciążyć zawieszenia i jak coś się dzieje to talerz opiera się na nich. No chyba jest to skrzywiona ośka wtedy już gorzej, nie rób tam nic na siłę, jak coś to reklamuj u tego faceta, i opie... go że nie napisał że nie ma przewodu zasilającego.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.