Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny Carnegie?

Kolumny Carnegie? 7 years 1 month ago #7217

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
Witam czy ktoś coś wie o tych kolumnach? Model 90,przetworniki chyba Itt,więc powinny grać zacnie?
The administrator has disabled public write access.

Kolumny Carnegie? 7 years 1 month ago #7218

  • Cellulitis
  • Cellulitis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Thank you received: 1
  • Karma: 2
Mam 120 Carnegie.
Jak grają? Hmm. Powiem Ci tak. Niedawno byłem u człowieka, który miał piękną końcówkę mocy Onkyo podłączoną do Canton'ów (nie pamiętam jaki model)
U mnie Carnegie 120 grają z Sabą MI215, lub Dual CV 1400 lub kombo Disco 9500 Lisenkotter (zresztą od niego od kompletu są właśnie Carnegie 120) i muszę powiedzieć, że ta ogromna końcówka Onkyo + te Cantony nie zrobiły na mnie wrażenia jeśli chodzi o odsłuch. Być może za sprawą małego pomieszczenia, w którym to pracowało.
Carnegie grają bardzo fajnie, dynamicznie i szczegółowo. Scena lekko z przodu, dużo przestrzeni w muzyce. Pięknie i do końca wybrzmiewają talerze, trójkąty itp.. W wokalach dobrze słyszalne bezdźwięczne głoski (f, pf, h itp) Co prawda 120 mają o jeden głośnik więcej ale robotę robi ten średnio-wysokotonowy, który jest też w 90-kach. Basowy 22 cm o dość dużym wychyle membrany co powoduje, że basu mają nie mniej przy identycznych nastawach jak moje drugie kolumny z basowcem 30 cm
Ogólnie polecam. Skrzynki bardzo porządnie, estetycznie wykonane wykonane. Kupuj albo dołóż i bierz 120. Tylko uważaj bo na all lub olx (już nie pamiętam) są 120 Z czarnymi błyszczącymi basowymi. TO NIE SĄ ORYGINALNE GŁOŚNIKI!!!
Oryginalne są szaro-czarne papierowe na mięciutkim zawieszeniu piankowym.
CZUWAJ!!!
:)
Last Edit: 7 years 1 month ago by Cellulitis.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: damian

Kolumny Carnegie? 7 years 1 month ago #7221

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Moim zdaniem Cantoty lepiej spisują się z lampą.Mam Karat 200 3 drożne na gumach w pieknej drewnianej obudowie z zaokraglonymi naroznikami.Warte grzechu choclepie chodza Heco/,mam do tej marki wyjatkowy sentyment.Carnegie słuchałem dawno i tez nie pamietam jakich.Nie powaliły jednak.Jakos bezpłciowo brzmialy.
Tomasz
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.